All for Joomla All for Webmasters
Bucuresti
Bucuresti
Ilfov
Buftea
0736 831 077 Luni - Vineri 07:00 - 22:00 Bucuresti-Noi, Ilfov, Romania
0736 831 077 Luni - Vineri 07:00 - 20:00 Bucuresti-Noi, Ilfov, Romania
0736 831 077 Luni - Vineri 07:00 - 20:00 Bucuresti-Noi, Ilfov, Romania
Ieftin
0736 831 077
Calitativ
0736 831 077
Durabil
0736 831 077
Vezi Mai Mult

Piloti forati

Executarea pilotilor se fac pe baza noroiului bentonitic în solurile nisipoase, argila-nisipoasa.

Pilotii executati sunt coloane circulare construite din beton armat infipte in pamant. Diametrul pilotilor este de 160 pana la 315 cm si sunt pozitionati la adancimi de 5 pana la 30 m.

Pilotii forati servesc descarcarii unor sarcini structurale mari catre un nivel inferior si mai rezistent al solului.

Echipa noastra foraje puturi realizeaza pilotii forati oriunde in Tara cu ajutorul echipamentelor noastre pentru pilotii foratii de o echipa cu mare experienta in realizarea pilotilor forati.

Pentru obtinerea unei oferte pentru pilotii forati nu ezitati sa ne contactati. 0736831077

www.foraje-puturi-bucuresti.ro este o societate infiintata in anul 1995 cu capital integral privat, specializata in principal in forajele pentru alimentarea cu apa, piloti forati, fundatii speciale, statii de tratare apa, precum si constructii industriale si civile aferente alimentarilor cu apa, constructii hidrotehnice.

Pe langa foraje pentru alimentari cu apa pentru uz casnic , echipa noastra mai executa ai alte proiectare pentru alimentari cu apa potabila, proiectare piloti forati, denisipari, prelungiri, curatari, puturi absorbante, montaj pompa, limpezirea apei, filtru de margaritar, reparare put, adancire put, piloti forati,  dupa fiecare lucrare executata datoria noastra estea de a limpezi apa.

www.foraje-puturi-bucuresti.ro este o societate infiintata in anul 1995 cu capital integral privat, specializata in principal in forajele pentru alimentarea cu apa, piloti forati, fundatii speciale, statii de tratare apa, precum si constructii industriale si civile aferente alimentarilor cu apa, constructii hidrotehnice.

Foraje de mica, medie, si mare adancime pentru apa potabila. Puturile de apa pot fi de doua tipuri: puturi de mica adancime si puturi de mare adancime. In cazul celor dintai apa poate fi obtinuta foarte usor, dar impuritatile pot ajunge usor in lichid astfel incat exista un risc serios de contaminare. Pentru puturile de adancime mare nu exista risc de contaminare, ele neavand impuritati organice.

About the author

Leave a Reply

Foraje Puturi Bucuresti

Foraje de mica, medie, si mare adancime pentru apa potabila. Puturile de apa pot fi de doua tipuri: puturi de mica adancime si puturi de mare adancime. In cazul celor dintai apa poate fi obtinuta foarte usor, dar impuritatile pot ajunge usor in lichid astfel incat exista un risc serios de contaminare. Pentru puturile de adancime mare nu exista risc de contaminare, ele neavand impuritati organice.

Foraje Puturi Bucuresti

Comentarii recente

    Foraje Puțuri Bucuresti
    %d blogeri au apreciat: